Başkan Albayrak: Fiyatların düşük olması lazım

Çaydaçıra Mahallesi'nde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve satışa çıkarılan 60 konut için 4 bin 85 kişi başvuru yaptı. Başvuru yapan kişiler için kura çekimi 26 Ekim Salı günü gerçekleşecek. Konutları ve fiyatları değerlendiren Elazığ Emlakçılar Oda Başkanı Hakan Albayrak'ta 'Elazığ bir deprem geçirdi, fiyatlar daha uygun olabilirdi' dedi.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Karahan Öztürk

Çaydaçıra Mahallesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan ve satışa çıkarılan konutlar için 26 Ekim Salı günü kura çekimi yapılacak. Brüt 160 metre kareden oluşan evler için konut fiyatlarının maliyeti en yüksek 523 bin 375 TL, en düşük ise 417 bin 664 TL olarak belirlendi. Satış tarihinde ödenecek peşinatlar ise 41 bin 776 TL ile 130 bin 843 TL arasında vadesine göre değişecek.

ALBAYRAK: FİYATLARIN DÜŞÜK OLMASI LAZIM

Satışa çıkarılan konutları değerlendiren Elazığ Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Albayrak, “Fiyatları normal evlere göre biraz yüksek tabi ki. Normal müteahhitlerimiz o fiyata kadar veriyorlar. Tabi bunlarda mesela bir isterdik ki fiyatlar biraz daha düşük olsun. Çünkü Elazığ bir deprem geçirdi. Elazığ’ımızda örnek verelim ki ‘evi yok belki gelip burada ev sahibi olacaklar’ burada bizim istediğimiz fiyatların biraz daha düşmesi makbul olur. Başvuru fazla değil. Çoğu insan evsiz. Bizim Elazığ’da TOKİ’lerin dışında 30 bin – 35 bin konut daha yapılacak. Bu insanlar dışarıda kalmışlar. Mecbur otomatik bir fırsat buldukları zaman koşacaklar. Bunlar da onlar için fırsattır. Fiyatı çok yüksek de değil. Ama fiyatın düşük olması lazım. Şu an masraflar çok yüksek. Beton başını aldı, demir başını aldı her şey başını aldı gitti. O yüzden çok bir şey diyemiyoruz. Ama ne kadar düşürebilirse TOKİ bunu çok iyi olur” ifadelerini kullandı.

Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 3+1 konut için 30 adet yedek hak sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacak.

Elazığ Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin