Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet Bakanlığı Haberleri

Diyarbakır'da Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitim ve öğretim iş birliği protokolü kapsamında Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan Kayapınar Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in video konferansla, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Gül cemevini ziyaret etti: 'Biz hep birlikte Türkiye'yiz'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Tunceli'de cemevi ziyaretinde bulunarak, Biz hep birlikte Türkiye'yiz. Özellikle cemevlerinin hukuki anlamadaki taleplerini yerine getireceğiz. Cemevlerine yasal statü tanınması konusunda çalışmalarımızı bizlerde Adalet Bakanlığı olarak hukuki anlamda, mevzuat anlamında arkadaşlarımızla çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz' dedi.

Tunceli'de 22 yıl sonra bir ilk yaşandı, Adalet Bakanı Gül Tunceli'de incelemelerde bulundu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı olarak en son 1999 yılında ziyaret edilen Tunceli iline gelerek incelemelerde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül gençlerle bir araya geldi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Her on yılda bir darbe ile bu milleti adeta terbiye etmek üzere içeride ve dışarıda bazıları hep harekete geçti. Türkiye ne zaman başını kaldırsa, ne zaman kendine gelse hemen bir müdahale ile kendi kurguladıkları bir düzene ve şablona dahil etmeye çalıştılar. Türkiye ne zaman kendi ayakları üstünde durmaya çalışsa hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamalar devreye girdi' dedi.

Bakan Gül: AK Parti milletle beraber yol yürüme siyasetinin adıdır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti'nin daima yapan, inşa eden, Türkiye'yi büyüten, geliştiren, kalkındıran bir hatta olduğunu belirterek, 'Dünya demokrasi tarihine de bu anlamda milletle iç içe geçmiş başka bir siyasi hareket örneği yoktur. Çünkü AK Parti milletle beraber yol yürüme siyasetinin adıdır. Nereden geldiğimizi, kimimle geldiğimizi unutmayalım' dedi.

Bakan Gül: Adliyenin kapısı vatandaş için daima huzur ve güven vermelidir

İnsanının sığınacağı en son liman ve çarenin yargı olduğunu belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne'den Kars'a kadar 84 milyon vatandaşımız bu hakkına kavuşacağına yönelik hiçbir şüpheyi duymamalı ve taşımamalıdır' dedi.