Afrika Haberleri

Afrika Haberleri

Rektör Karabulut'tan MTÜ için Uluslararası işbirliği adımları

Malatya Turgut Özel Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'ne katıldı ve Afrika'da 42 ülkede yayın yapan Afrika'nın tek Türk Televizyonu'nun (NTR TV) konuğu oldu.

Etiyopya'daki Tigray krizi web seminerde tartışıldı

İnönü Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi (İNÜAFAM) Etiyopya'daki Tigray krizi konulu bir web semineri düzenledi.

İş adamı Uyar, 'Türkiye Avrupa'nın en büyük demir çelik üretici konumunda'

57 yıldır faaliyetini sürdüren ve sektörde yer edinen Uyarlar Demir Çelik yönetim kurulu üyesi iş adamı Süleyman Lami Uyar, günümüzde Güney Amerika, Doğu ve Batı Avrupa, Kuzey ve Güney Afrika, Orta Doğu'nun yanı sıra CİS ülkeleri de dahil 40'a yakın ülkeye demir ve çelik alanında ihracat sağladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kifayetsizler' çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İhracat nedir, üretim nedir, kalite nedir bilmeyen bu kifayetsizler Türkiye'nin Afrika'da ne işi var diyor. Ufku Ankara'nın ötesine geçmeyenler bizim çok boyutlu dış politikamızı anlayamıyor' dedi.

En iyi özel eğitim kurumları ödülü Radikal Okulları'nın oldu

Meya Ajans tarafından Diyarbakır'da üçüncüsü düzenlenen ve ünlü sunucular Afrikalı Ali ile Özlem Demir'in sunuculuğunu yaptığı 'Altın Toprak' ödül gecesinde ödüller sahiplerini bulurken, eğitimde aldığı radikal karar ve yaptığı çıkışlarla yılın en iyi özel eğitim kurumları ödülü Radikal Okulları'na verildi. Ödülü Radikal Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Yetiz aldı.