Diski Haberleri

Diski Haberleri

DİSKİ, abone sayısını 445 bin 447'ye çıkardı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 2021'de yaptığı çalışma sonucunda kent merkezi ve kırsalda abone sayısını 445 bin 447'ye çıkardı.

DİSKİ olumsuz hava koşullarında 192 arızayı onardı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, son 49 yılın en yoğun kar yağışında 192 arızaya müdahale etti.

DİSKİ buzlanma sonucu yaşanan arızalara müdahale ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kar yağışının ardından soğuklardan kaynaklı arızalanan su şebeke arızalarına müdahale etti.

DİSKİ, arızalara anında müdahale etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, son 49 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığı kentte, içme suyu teminini sürekli kılmak için, yaşanan arızalara anında müdahale etti.

DİSKİ 21 büyük yatırımın 12'sini tamamladı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, başta en temel ihtiyaç olan içme suyu ve altyapı olmak üzere kentte soluk kazandıracağı '21'nci yüzyılın 21'nci yılında Diyarbakır için 21 büyük yatırım' projesinde 12 çalışmayı tamamladı.

DİSKİ'nin 9 milyon 563 bin maliyetli projesinde çalışmalar devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü'nün, İLBANK ile ortaklaşa inşa ettiği 'İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi' (SUKAP) kapsamında Hani Atık su Arıtma Tesisinde çalışmalar devam ediyor.

Diyarbakır'da 21 bin 332 metre içme suyu şebeke hattı döşendi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara çeşmeden içilebilir ve kaliteli içme suyu hizmetleri sunmak üzere 2021'de 21 bin 332 metre şebeke hattı döşedi.

Vali Karaloğlu, Bismil Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Bismil Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

Tahir Elçi cinayetinde incelenen hard disk boş çıktı

Tahir Elçi'nin 2015'te basın açıklaması yaptığı sırada vurularak öldürülmesine ilişkin 3 polis memuru ve firari 1 PKK'lı teröristin yargılandığı davanın 4'üncü duruşmasına devam edildi. Önemli delillerden biri olarak kabul edilen ve bozuk olması nedeniyle mahkemenin incelenmesi için TÜBİTAK'a gönderdiği güvenlik kamerasına ait görüntülerin kaydolduğu hard diskin boş olduğu ortaya çıktı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun tanık olarak dinlenme talebi ise reddedildi.

DİSKİ Genel Müdür Tutşi: Tahsil edilen her kuruş yarını inşa etmede kullanılıyor

Çermik ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, 'Su faturalarından tahsil edilen her kuruş yarını inşa etmede kullanılıyor' dedi.

DİSKİ 2021 değerlendirdi 2022'deki projeleri masaya yatırdı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 2021'de gerçekleşen çalışmaları değerlendirdi ve 2022'de hayata geçirmeyi planladığı projeleri masaya yatırdı.

DİSKİ 2021'de kent merkezine 91 milyon 671 bin metreküp içme suyu sağladı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 2021'de Dicle Barajı'ndan alıp çeşitli işlemlerden geçirdiği 91 milyon 671 bin 407 metreküp kaliteli ve sağlıklı suyu vatandaşların kullanımına sundu.

İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Laboratuvarı günlük 81 analiz yapıyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Diyarbakır İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Laboratuvarı yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı günlük 81 numunenin analizini yapıyor.

DİSKİ Toptancılar Sitesinde kanalizasyon ve yağmur suyu ızgaralarında çalışma başlattı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Gıda Toptancılar Sitesinde yağmur suyu ızgaraları ve kanalizasyon bacalarını asfalt seviyesine getirmek için çalışma başlattı.

DİSKİ Eğil'de fosil yakıtlı tekne taşımacılığına son veriyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin gözbebeği olan 'Dicle Barajı Gölü Havzası Koruma Planı' çerçevesinde alanında uzman akademisyenleri görevlendirdiği projede çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır'da 2 milyon maliyetli içme suyu şebeke döşeme çalışmaları sürüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kentin yeni imar alanlarında muhtelif çaplarda, 13 bin 726 metre uzunluğunda HDPE boru döşeyeceği içme suyu şebeke yapımında çalışmalarını sürdürüyor.

Akıllı su sayaçlarının montajı başlıyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentte kayıp-kaçak kullanımının önüne geçmek ve vatandaşların hakkını korumak amacıyla akıllı su sayaçlarının montajı başlıyor.

Çelikevler'de şebeke ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Yenişehir ilçesi Çelikevler Mahallesinde içme suyu şebeke hattı ve kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ'den içme suyuna yeni şebeke hattı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin kırsal mahallelerine çeşmeden içilebilir ve kaliteli içme suyu ulaştırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

İçme suyunda indirimli dönem başladı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünün, 'Her Damlası Rahmet Sen Suya Dikkat Et Yüzde 16,5 İndirim Bizden' kampanyası 1 Ocak itibariyle başladı.

DİSKİ'den evlere su analizi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü'ne, bağlı laboratuvarlar halk sağlığını korumak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Ergani Pompa İstasyonu'nda yenileme ve bakım çalışması yapıldı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması adına çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ kırsal mahallelere motopomp odaları monte etti

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve 17 ilçenin kırsal mahallelerine sondaj kuyularına ait tesislerde bulunan dalgıç pompa, elektrik panoları, klor cihazları ve kuyu kontrol sistemlerinin daha güvenli şekilde muhafazası için belirlenen mahallelere betonarme mono blok motopomp odaları monta çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Diyarbakır'da 2022'de suya yüzde 16,5 indirime gitti

Diyarbakır Su ve Kanal İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, 'Her Damlası Rahmet Sen Suya Dikkat Et Yüzde 16,5 İndirim Bizden' sloganıyla 16,5 indirim uygulayacakları müjdesini verdi.

DİSKİ, verimli arıtma için çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sağlıklı su temini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ Afet ve 500 Evler kanalizasyon hattında oluşan arızayı giderdi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve 17 ilçede meydana gelen, kanalizasyon ve içme suyu arızalarını gidermek için 7 gün 24 saat çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ araç filosunu güçlendirdi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, her geçen gün büyüyen ve gelişen kentin ihtiyaçlarını karşılamak için filosuna yeni araçlar kattı.

Diyarbakır'ın su sorununu çözecek projede çalışmalar devam ediyor

Diyarbakır'ın 2055 yılına kadar içme suyu sorununu çözecek olan projede çalışmalar devam ediyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Diyarbakır 2. Merhale İçme Suyu Projesi'nin kentin en değerli hazinesi olduğunu belirtti.

DİSKİ'den su arızasına zamanında müdahale

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Bismil Esentepe Mahallesinde meydana gelen arızaya müdahale etti.

DİSKİ 2021'de dış finans ve öz kaynaklarıyla yatırımlarını tamamladı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 2021 yılında kent merkezi dışında 13 ilçe ve kırsal mahallelerde dış finans ve kendi öz kaynaklarıyla yatırımlarını tamamladı.