Münir Karaloğlu Haberleri

Münir Karaloğlu Haberleri

Vali Karaloğlu: 'Diyarbakır'da 570 kırsal mahalle yolu kapalı'

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, gece boyunca etkisini sürdüren kar yağışıyla ilgili Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) kriz merkezinde toplantı yaptı. Vali Karaloğlu, 570 kırsal mahalle yolunun kapalı olduğunu açıkladı.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu duyurdu: Kar yağışı nedeniyle okullar tatil

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, okulların kar yağışı nedeniyle bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Diyarbakır'da kar yağışı trafik kazalarına neden oldu

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı maddi hasarlı trafik kazalarını da beraberinde getirdi. Kazalarla birlikte kilitlenen yollarda bazı sürücüler, kuralları hiçe sayıp bisiklet yolunda gitti. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Vali Karaloğlu, Sur'da incelemelerde bulundu

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sur ilçesinde çalışmaların devam ettiği yapılarda incelemelerde bulundu.

Diyarbakır'da hamsi festivali düzenlendi

Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediyesi ile Trabzon Of İlçe Belediyesi işbirliğiyle 'Hamsi Şenliği' düzenlenirken, etkinlikte konuşan Vali Münir Karaloğlu, 'Bu dostluğumuzdan, bu kardeşliğimizden, bu muhabbetimizden rahatsız olanlar oldu. Bugün de var. Ama onlara inat biz kardeşliğimizi, dostluğumuzu, muhabbetimizi geliştirmeye devam ediyoruz' dedi.

Diyarbakır ve çevresinde bulunan sokak hayvanları için 5 yıldızlı yuva açıldı

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Karaloğlu, 'Şehirleri ortak kullandığımız farklı canlılar var. Can dostlarımız var. Onlarla ilgili yeni tesisler inşa etme, onlarla ilgili bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri kurmak da belediyeler olarak, büyükşehir belediyesi olarak bizim görevimiz' dedi.

Vali Karaloğlu, Bismil Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Bismil Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'tan Vali Karaloğlu'na ziyaret

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki Daire Başkanları, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Fiyatları 2 milyonu bulan binalar arasında kalan yapıların yıkımına başlandı

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'da, fiyatları 2 milyon lira civarında olan daireler arasında kalan 96 gecekondunun yıkımına başlandı. Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu, 'Şehrin göbeğinde ahırlar vardı, koku yapıyordu, sinek üretiyordu. Vatandaşlarımız da çok rahatsızdı, insani koşullar çok kötüydü ve her insanın yaşam koşullarının iyileştirilmiş bölgelerde yaşama hakkı var' dedi.

DSİ Sporlu ikizler maça damga vurdu

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi ve Diyarbakır Valiliği tarafından organize edilen futbol turnuvası tamamlandı. Turnuvanın şampiyonu DSİ Spor Kulübü oldu. Şampiyonluk kupasını Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, DSİ Spor'un kaptanı başarılı öğrenci Yusuf Özdilek'e verdi.

Sur çevresinde yıkım çalışmaları sürüyor

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, sur diplerinin ihyası için yapılan Ben u Sen 5'inci etap çalışmalarını incelemesi sırasında Mimarlar Odası'na sert tepki gösterdi. Vali Karaloğlu, 'Bugün şehri bu kaçak yapılardan temizlemek için gece gündüz çalışan insanlara iftira atmaya, karalama yapmaya utanmıyor musunuz? dedi.

Karaloğlu ailesi yetim ailelerini ziyarete devam ediyor

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, 'Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor' mottosuyla kentte hayata geçirdikleri proje kapsamında yetim aileleri ziyaretlerini sürdürüyor.

Diyarbakır Valisi Karaloğlu, yeni yılın ilk saatlerinde güvenlik güçlerini ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yeni yılın ilk saatlerinde jandarma ve polis kontrol noktasını ziyaret ederek, güvenlik güçlerine çorba ikramında bulundu. Uygulamalara da katılan Vali Karaloğlu, vatandaşlara çikolata ikramında bulundu, çocuklara da oyuncak hediye edip yeni yıllarını kutladı.

Diyarbakır'da Adalet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan eğitim ve öğretim iş birliği protokolü kapsamında Diyarbakır Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan Kayapınar Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in video konferansla, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyarbakır'da '10 Kıta Bir Resim Bu Vatan İlelebet Bizim' resim sergisi açıldı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin liseli gençlerin İstiklal Marşı'nın on kıtasını resmettiği serginin açılışını gerçekleştirdi.

Fiskaya'da kentsel dönüşüm başladı

Diyarbakır'da, Fiskaya Mahallesinde kentsel dönüşüm başladı. 1. Etabı başlanan yıkımı takip eden Vali Münir Karaloğlu, 'Diyarbakır'daki problemleri bir bir çözmeye devam edeceğiz, yeter ki Diyarbakırlılar bizimle beraber hayal etsinler bizimle beraber çözüme ortak olsunlar' dedi.

Rızvanağa Caddesi Turgut Özal Bulvarı'na bağlandı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Yenişehir ilçesinde Rızvanağa Caddesi'ni Turgut Özal Bulvarı'na bağlayan hemzemin geçidin açılışını yaptı.

Diyarbakır Fetih 1382 Hatıra Ormanı'nda 10 bin 918 ağaç dikildi

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'da, Diyarbakır Fethi sitesinin açılmasıyla 10 bin 918 vatandaş ağaç dikme sertifikası aldı. Vali Münir Karaloğlu'nun katılımıyla 10 bin 918 ağaç toprakla buluştu.

Eğil'de çiftçilere 180 bin badem, fıstık ve ceviz fidanı dağıtıldı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Eğil'de düzenlenen 180 bin badem, fıstık ve ceviz fidanı dağıtım töreninde yaptığı açıklamada, 'Bu fidanlar meyveye durduğunda 4-5 yıl sonra Diyarbakır sadece tarla tarımında değil, badem, ceviz ve fıstıkta da bölgenin ve Türkiye'nin en önemli illerinden birisi olacak' dedi.

Diyarbakır'ın 2055 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak dev proje

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'ın 2055 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacak projenin boru kaynak töreni, Vali Münir Karaloğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Karaloğlu ailesi yetim ailelerini ziyarete devam ediyor

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, 'Diyarbakır Yetimlerine Sahip Çıkıyor' mottosuyla kentte hayata geçirdikleri proje kapsamında yetim aileleri ziyaretlerini sürdürüyor.

'11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek' yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay iş birliğiyle düzenlenen 11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasında Diyarbakır'da dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Karaloğlu ailesi, 'Ebru Sanatının Minik Kalplerden Yansıması' sergisini açtı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte 'Ebru Sanatının Minik Kalplerden Yansıması' sergisini açtı.

Türkiye Ermeni Katolikleri Ruhani Lideri Zekiyan'dan Vali Karaloğlu'na ziyaret

Türkiye Ermeni Katolikleri Ruhani Lideri Başepiskopos Levon Zekiyan, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti.

Karaloğlu ailesi gönülleri sıcak tutmaya devam ediyor

Vali Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, Yenişehir ilçesindeki iki yetim aileyi ziyaret etti.

Diyarbakır Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 15'incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresinde yerini alırken, fuarda konuşan Vali Münir Karaloğlu, 'Şehrimizin değerlerini İzmir'de bütün ülkeye bütün sektöre tanıtılacak' dedi.

Terörden arındırılan bölgede doğa yürüyüşü yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, doğal ve tarihi güzellikleriyle görenleri adeta büyüleyen Lice ilçesindeki Bırkleyn Mağaraları'nın bulunduğu bölgede doğa yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe katılan Vali Münir Karaloğlu, 'Diyarbakır'da 40 yıldır oluşturulan kötü imajı, algıyı yıkıp gerçek hazineyi ortaya çıkarabilme gayretimiz var. Bölgeye gelen herkesin bu mağarayı gözü gibi de koruması lazım. Her yerde olduğu gibi bu defineciler var. Bir eli silahlılar var başımıza dert, bir de eli kazmalılar var. İkisinden de korumak lazım buraları, ikisi de medeniyet düşmanı' dedi.

Terörün yıllardır engellemeye çalıştığı barajın müjdesi verildi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yıllardır terör örgütü PKK tarafından projenin tamamlanmaması için saldırılara maruz kalan ve GAP'ın dev çılgın projesi olan Silvan Barajında 2022 yılında su tutacağını müjdeledi.

Vali Münir Karaloğlu: 'Artık bizim Diyarbakır'da feda edebileceğimiz tek bir gencimiz bile yok'

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İl Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlenen Uyanış Gençlik Futbol Turnuvası'nın finali, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Vatandaşların refaha kavuşacağı proje başladı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kentsel dönüşüm resmen başladı. Vali Münir Karaloğlu, 'Yeni mahalleyle gerçekten insani koşulları yükselmiş, parkıyla, bahçesiyle, sosyal donatısıyla, evlerinin kalitesiyle, burada yeni bir cazibe merkezi oluşacak' dedi.