Nato Haberleri

Nato Haberleri

Munzur Üniversitesi ile Fırat Üniversitesi arasında Stratejik Hammaddeler ve İleri Teknoloji Uygulamaları toplantısı

Munzur Üniversitesi Stratejik Hammaddeler ve İleri Teknoloji Uygulamaları Koordinatörlüğü ve Fırat Üniversitesi arasında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programının ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım: 'Finlandiya ve İsveç'in bu konudaki geri adımını ve kabulünü hep birlikte gördük'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü ve iradeli bir lider olduğunu belirterek, Biz 'Terör örgütlerine, FETÖ'ye ve diğer örgütlere yardım etmeyeceksiniz, ederseniz biz de sizin NATO üyeliğinizi veto ederiz deyip bundan vazgeçeceksiniz' dedik. Finlandiya ve İsveç'in bu konudaki geri adımını ve kabulünü hep birlikte gördük' dedi.

İnönü Üniversitesi akademik takvimi belli oldu

Malatya İnönü Üniversitesi Senatosu'nda görüşülen Lisans ve Ön Lisans Programlarına ait 2022-2023 eğitim öğretim yılı akademik takvimi belli oldu. Takvime göre İnönü Üniversitesinde yeni eğitim öğretim dönemi 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.

Bakan Çavuşoğlu: '(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) 'Bizim onlardan isteklerimiz, beklentilerimiz mümkün olmayan bir şey değil'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili, 'Bizim onlardan isteklerimiz, beklentilerimiz mümkün olmayan bir şey değil ki, teröre destek veriyorsunuz, vermeyin. Teröristlere ülkenin kapılarını açıyorsun, barındırıyorsun, her türlü faaliyetlerine izin veriyorsun, terörizmin finansmanına göz yumuyorsun, çocukların Kandil'e, Suriye'ye, o bölgelere zorla götürülmesine vesile oluyorsun, onların bu çalışmalarına fırsat veriyorsun, engellemiyorsun' dedi.

FÜ fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü ve İletişim Fakültesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Fırat Üniversitesi Kampüs Hayatı' konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Sigarayı bırakmak isteyenlere ''yardım alın'' önerisi

Malatya İnönü Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü Tütün Bağımlılığı Komisyon Başkanı Prof. Dr. Metin Genç, söyleşi programında sigarayı bırakmak isteyenlere çağrıda bulunarak, 'Sigarayı bırakmak isteyenler kendi kendilerine bırakmaya çalışmasınlar. Mutlaka yardım alsınlar''dedi.

Sigaranın zararlarına dikkat çekildi

Malatya İnönü Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, sigaranın zararlarına dikkat çekildi.

Akıllı telefonlara dikkat

Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü Teknoloji Bağımlılığı Komisyon Başkanı Doç. Dr. Mehmet Sağlam bir programda, teknoloji bağımlılığının her kesimden insanı etkileyen bir soruna dönüştüğünü söyleyerek, akıllı telefonların bireyleri esir alan bir araca dönüştüğünü kaydetti.

TKDK'dan Elazığ'a yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü 25 Mart'ta tamamlanan 11.Başvuru çağrı dönemini rekor bir başarı ile tamamladı.

Munzur Üniversitesinde 2021 dönemi Erasmus+ bilgilendirme toplantısı yapıldı

Munzur Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından akademik ve idari personele yönelik Erasmus personel hareketliliği konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversiteli kız öğrencilere Malatya yemeklerinin yapımı öğretiliyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü işbirliği ile il dışından gelerek Malatya'da eğitim gören üniversiteli kız öğrencilerine Malatya yemeklerini öğretmek konusunda ki çalışmaları devam ediyor.

Fırat Üniversitesi'nden bir yılda 26 farklı yazılım projesi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) bir yılda 26 farklı yazılım ve bilgi sistemi projesi hazırlandığını belirten Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Ulaş, projeler ile üniversiteye 3,5 milyon liranın üzerinde olan bir katma değer kazandırıldığını söyledi.

Pandemide radyo dinleme oranları arttı

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi ve Radyo Kampüs Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Bahar Öztürk bir programda, 'Pandemide radyo dinleme oranları arttı' dedi.

Tüfenkci, '250 milyonluk yatırım Malatya'ya kazandırıldı'

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü( TKDK) Murat Tunç'u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Elazığ'a 9 yılda 730 milyon lira yatırım kazandırıldı

2013 yılından bu zamana kadar toplam 462 adet projeye yaklaşık 337 milyon lira hibe ödemesi yaptıklarını belirten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, 'Bunun karşılığında yaklaşık 730 milyon lira ilimize yatırım kazandırmış olduk' dedi.

Genç MÜSİAD üyeleri FKA ile bir araya geldi

Genç MÜSİAD Malatya üyeleri, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Murat Beyazıd ile yeni dönem yatırımlar ve teşvikler konulu programda bir araya geldi.

Kariyer Merkezi Danışma Kurulu'nun ilk toplantısı yapıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi'nin 2021-2022 yılı Güz Dönemi Danışma Kurulu ilk toplantısı yapıldı. Toplantı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat başkanlığında, Rektör Danışmanı ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Hasan Yılmaz'ın moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Üniversite öğrencileri atık topladı

Malatya İnönü Üniversitesi Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü tarafından başlatılan 'Sıfır Atık' projesi kapsamında atık toplama etkinliği düzenlendi.

İnönü Üniversitesi'nde 'Sıfır Atık' projesi

Malatya İnönü Üniversitesi Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü tarafından başlatılan sıfır atık projesi kapsamında, kampüste atık kutuları ve atık depolama merkezleri kuruldu.

İnönü Üniversitesi'ne elektrikli araç şarj istasyonu

Havada oluşan karbon salınımını en aza indirmek amacıyla Malatya İnönü Üniversitesi Yeşil Kampüs Koordinatörlüğü tarafından kampüs içerisinde elektrikli araç şarj istasyonları kuruldu.

Engelli öğrenci temsilcisi seçimi yapıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Engelsiz İnönü Koordinatörlüğü tarafından üniversite engelli öğrenci temsilcisi seçimi ve engelli öğrenciler ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

'Baba Ne Oldu' Ankara film Festivalinde seyirciyle buluştu

Yönetmenliğini Diyarbakır Sinema Ofisi Koordinatörü Yönetmen Feyzi Baran'ın yaptığı ve Doç. Dr Hakan Akelma'nın 5 yaşındaki oğlu Muhammed Barin Akelma'nın covid-19'a bakış açısını gündeme alan 'Baba ne oldu' belgesel filmi seyirciyle buluştu.

AK Parti Adana Milletvekili ve Diyarbakır İl Koordinatörü Erdinç, eğitimi değerlendirdi

Partisinin Diyarbakır'daki eğitim programına katılan AK Parti Adana Milletvekili ve Diyarbakır İl Koordinatörü Mehmet Şükrü Erdinç, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından 'Bu Hikayenin Kahramanı Sensin' teması ile düzenlenen teşkilat akademisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Fırat Üniversitesinde piyano resitali gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından Devlet Konservatuvarının destekleriyle piyano resitali gerçekleştirildi.

Stoltenberg: NATO Afganistan’dan çıkarılacak dersler üzerinde çalışıyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'NATO, Afganistan'dan çekilmeye ilişkin çıkarılacak dersler üzerinde çalışıyor' dedi.