Muhtar Türkmen: Pazar yeri talebinde bulunduk

Elazığ haber: Mahalledeki ışıklandırma sorununun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunan Çaydaçıra Mahalle Muhtarı Hıdır Türkmen, mahallenin sorunlarını ve çalışmalarını anlattı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Muhtar Türkmen: Pazar yeri talebinde bulunduk
Elazığ haber: Mahalledeki ışıklandırma sorununun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulunan Çaydaçıra Mahalle Muhtarı Hıdır Türkmen, mahallenin sorunlarını ve çalışmalarını anlattı.
Elazığ Haber - Ceyda Ayşin Koç

Çaydaçıra Mahalle Muhtarı Hıdır Türkmen mahallesinde devam eden çalışmaları anlattı.

TÜRKMEN: PAZAR YERİ TALEBİNDE BULUNDUK

Mahallede Pazar yeri için ihale yapıldığını belirten Muhtar Hıdır Türkmen, “Şahin başkanımıza da ricada bulunduk en büyük sıkıntılarımızdan biri pazar yeridir. Marketlere gidemeyen maddi imkânları yerinde olmayan ailelerimiz var. Ve bunların rahat bir şekilde alışverişlerini yapmaları için Pazar yeri talebinde bulunduk. Geçen ay ihalesi gerçekleştirildi alan firmamız belli firma malzeme siparişi vermiş kısa bir süre içerisinde Pazar yerinin çalışmasına başlanacak” dedi.

TÜRKMEN: YAKLAŞIK ÜÇ BUÇUK YIL OLDU VE SOKAKLARDA HALEN AYDINLATMA DİREĞİ YOK

Muhtar Türkmen, “Ben yaklaşık 2017 yılında AKSA Elektrik Müdürlüğüne benim mahallemde hangi sokağımda aydınlanma direği yoksa dilekçe verdim.2018 yılında gelip ekipler bir inceleme yaptı oluru çıktı. Çalışma kapsamına aldık gerekli çalışmalar bittiğinde gelip çalışmalara başlayacağız dediler. Yaklaşık üç buçuk yıl oldu ve sokaklarda halen aydınlatma direği yok. Ve aynı zamanda mahalle muhtarlığı ile memur sen 2. Etap arasında minibüs durağı yeni yapıldı. Bu minibüs durağı olan caddemizde aydınlatma direği yok. Okula gidip gelen öğrencilerimiz memur sen 2. Etap ile biraz mesafede olduğu için öğrenciler belli bir saatten sonra orayı kullamıyorlar.”dedi. 

TÜRKMEN: MAHALLEDE İŞ SORUNU CİDDİ DERECEDE ARTMIŞTIR

Çaydaçıra Mahalle Muhtarı Hıdır Türkmen, “ Burada iş sorunu ciddi bir şekilde artmış durumda. Günde hiç gelmeseler de yine iki üç kişi muhtarlığımızı ziyaret ederek bizden iş talep ediyorlar. Bizimde imkânımız iş verecek kadar iyi değil. İl yöneticilerine bildiriyoruz, il yöneticilerimizin bu konuya hassasiyet göstermesini istiyoruz. Bir kuruma bir yere işçi alımı yapılacak ise muhtarlıklara yapılmasını istemiyoruz” dedi.

TÜRKMEN: YAPMIŞ OLDUĞU BULVAR GERÇEKTEN ÇAYDA ÇIRA İLE ŞAHİNKAYA MAHALLELERİNE DEĞER KATTI

Muhtar Türkmen, “Ben buradan Şahin Şerifoğulları başkanımıza ayriyeten teşekkür etmek istiyorum. Çaydaçıra Mahallesi ile Şahinkaya mahallesi arasına yapmış olduğu bulvar gerçekten Çayda Çıra ile Şahinkaya mahallelerine değer kattı” dedi.

 

Elazığ Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin