Vatandaş talep etti Bağlar Belediyesi kurs sayısını artırdı

Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi, 2021 yılında başladığı ve önemli başarıya ulaştığı eğitim-öğretimdeki çalışmalarına talep üzerine Bağcılar bölgesinde de kurs merkezleri tahsis edilerek, kurs yeri sayısını 8'e yükselti.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi, 2021 yılında başladığı ve önemli başarıya ulaştığı eğitim-öğretimdeki çalışmalarına talep üzerine Bağcılar bölgesinde de kurs merkezleri tahsis edilerek, kurs yeri sayısını 8’e yükselti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlar Belediyesi Kadın Ve Aile Müdürlüğü bünyesinde önceki dönemlerde eski Bağlar bölgesinde beş merkezde verilen mesleki, teknik ve beceri kurslarının merkez sayısı artırıldı. Vatandaşların talebi üzerine Bağcılar Mahallesi’nde de belediyeye ait üç merkez tahsis edildi. Kardelen Kadın Evi, Kaynartepe Solin, Günışığı, Alay Solin, Bağ Evi, Fidanlık, Spor Salonu ve Ayşe Şan Parkı’nda olmak üzere toplam 8 merkezde kurslar verilecek. Yeni dönem kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar için ön kayıtlar başlarken, bugüne kadar kurslardan 5 bin insanın yararlandığı kaydedildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun ifadelerinin yer verildiği açıklamada, kursların yoğun bir talep gördüğünü, bundan dolayı merkez sayısını artırdıklarını kaydetti. Başkan Beyoğlu, özel eğitim kurumu standartlarında ücretsiz olarak verdikleri kursların her yaş grubundaki vatandaşlara çok büyük yararlar sağladığını belirterek, 30’dan fazla başlık altında düzenlenen kurs faaliyetlerinde alanında uzman 40’tan fazla usta öğreticinin çalışmasıyla ekonomik hayata da ciddi ciddi katkılar sağlandığına dikkat çekti.

“Vatandaşlarımızı bu güzel hizmetlerden yararlanmaya davet ediyoruz”

Kursların formatının her yaş ve her kesimdeki vatandaşlara hitap ettiğini belirten Başkan Beyoğlu, ”Medeni ve gelişmiş toplumların inşasında her şey eğitimle başlar. Biz insanı esas alan bir anlayışa sahibiz. Bu yüzden yapmış olduğumuz tüm hizmetlerde insanımızın geleceğini hesap ederek hareket ediyoruz. Eğitime çok büyük önem veriyoruz. Bu kurslarımızda vatandaşlarımız A’dan Z’ye kadar bir çok alandaki eksiklerini giderme imkanı buluyor. Eğitim faaliyetlerinden mesleki, teknik ve beceri kurslarına kadar çok geniş bir çalışma yürütüyoruz. Geçen dönem çok başarılı olduk. Vatandaşlarımızın yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanıyoruz. Kurslarımız milli ve manevi eğitime, istihdama, kültürel gelişime de aynı zamanda katkı sağlıyor. Talep üzerine kurs merkezi sayısını artırdık. Ön kayıtları almaya başladık. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel hizmetlerden yararlanmaya davet ediyoruz" ifadelerinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin